|

Voua va place shaorma?

21 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
20 răspunsuri:
| a răspuns:

Depinde și unde e făcută dar în general da.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Cu de toate si stinsa cu o bere. Da nu am mai bagat una de anul trecut cred

| a răspuns:

O bomba calorica de 1700 de calori, foarte rar manac, nu-mi place, prefer un mango, am mancat un timp plescavita imi venea rau de buna ce era, nu e nimic nutritiv intr o shaorma

| a răspuns (pentru RAY):

Pai are carne, legume

| a răspuns (pentru Bondarel99):

Modul cum se face nu prea ramane nimic nutritiv

| explică (pentru RAY):

Eu nu vad ceva rau in shaorma, alimentele care nu sunt foarte ok sunt : cartofii prajiti si sosurile ( maioneza si ketchup ) in rest nu vad ceva rau

| a răspuns (pentru RAY):

Tot raman substante nutritive. Carnea e facuta la rotisor si asta nu e nicio problema, legumele sunt crude ceea ce e bine. Intr-adevar e o bomba calorica dar e mai nutritiva decat o punga de cipsuri.

| a răspuns (pentru anonimuser1):

De acord cu tine, acolo sunt calorile de fapt, acolo e otrava

| a răspuns (pentru Bondarel99):

Am exagerat, dar e bine sa mancam sanatos

1-6: Fructe și fructe de pădure
Fructe și fructe de padure sunt printre cele mai populare alimente de sănătate din lume.

Aceste alimente dulci și nutritive sunt foarte ușor de inclus în dieta dvs. deoarece necesită puțină pregătire.

Mere
Merele sunt bogate în fibre, vitamina C și numeroși antioxidanți. Acestea sunt foarte umplut și face gustare perfectă, dacă vă aflați foame între mese.
Avocado
Avocadele sunt diferite de cele mai multe fructe, deoarece sunt încărcate cu grăsimi sănătoase în loc de carbohidrați. Nu numai că sunt cremoase și gustoase, dar și bogate în fibre, potasiu și vitamina C.
Banane
Bananele sunt printre cele mai bune surse de potasiu din lume. Sunt, de asemenea, bogate în vitamina B6 și fibre, precum și convenabile și portabile.
Afine
Afinele sunt nu numai delicioase, ci si printre cele mai puternice surse de antioxidanti din lume.
Portocale
Portocalele sunt bine cunoscute pentru conținutul lor de vitamina C. Mai mult, sunt bogate în fibre și antioxidanți.
Căpșuni
Căpșunile sunt extrem de hrănitoare și scăzute atât în ​​carbohidrați cât și în calorii.
Acestea sunt încărcate cu vitamina C, fibre și mangan și sunt, probabil, printre cele mai delicioase alimente existente.

Alte fructe sănătoase
Alte fructe și boabe de sănătate includ cireșe, struguri, grapefruit, kiwi, lămâi, mango, pepeni, măsline, piersici, pere, ananas, prune și zmeură.

Ouă
Ouăle se numără printre cele mai nutritive alimente de pe planetă.
Au fost anterior demonizați pentru faptul că au un nivel ridicat de colesterol, dar noi studii arată că sunt perfect sigure și sănătoase (1 sursă de încredere, 2 sursă de încredere).

8-10: Carne
Carnea neprelucrată, gătită ușor este una dintre cele mai nutritive alimente pe care le puteți mânca.

Vită moale
Lea de vită este una dintre cele mai bune surse de proteine ...2004 - 2213 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

Da pai cum sa nu. Vad ca lumea a sarit un sus imediat cand a auzit de shaorma sa si motiveze de ce le place sau nu :/

| a răspuns:

Îmi place, dar datorită caloriilor pe care le are mănânc rar.

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Nu, chiar deloc!

| a răspuns:

Inca nu am mancat. Dar sigur imi va placea.

| a răspuns:

Imi place

| a răspuns:

Imi place, dar nu mananc des, doar odata sau de doua ori pe luna

| a răspuns:

Nope

| a răspuns:

Nu