| ArianaAry0000 a întrebat:

Vreau mesaje de dragoste.

13 răspunsuri:
| hdmcristi a răspuns:

Iarasi e seara si sunt singur in camera la mine si nu imi pot lua gandul de la tine,tu find langa mine ma simt mereu mai bine,dar totusi nu pot descrie senzatia in cuvinte deuarece imi esti mereu in minte, si poate scrind aceste cuvinte vars o lacrima de fericire dar stiu ca o vars pentru cine tine la mine, incercand sa urc cu tine un munte in graba sa nu uitam ca impreuna privelistea e mai grozava!

| xKitiiii a răspuns:

Iarasi e seara si sunt singur in camera la mine si nu imi pot lua gandul de la tine,tu find langa mine ma simt mereu mai bine,dar totusi nu pot descrie senzatia in cuvinte deuarece imi esti mereu in minte, si poate scrind aceste cuvinte vars o lacrima de fericire dar stiu ca o vars pentru cine tine la mine, incercand sa urc cu tine un munte in graba sa nu uitam ca impreuna privelistea e mai grozava!

igerasul meu cand te-am
cunoscut nu stiam ce
inseamna sa iubesti, dar
datorita tie acum stiu ce
inseamna iubirea, iubirea
este un sentiment care vine
din suflet!
Printre nori si printre stele,
Iti trimit gandurile mele,
Si pe cea mai mica stea,
Iti trimit >gurita< mea,
Mio trimiti si u pe-a ta?
Tu esti muza mea care ma inspiri
Tu esti dorul meu care ma ailini
Tu esti viata mea care o traiesc
Trandafiri se cunosc dupa floare si miros eu pe tine te cunosc dupa chipul tau frumos
din apa marilor
as vrea sa impletesc
cuvantul dulce TE IUBESC
si tie sa til daruiesc
durerea ce o port.nu o pot sa o mai suport in lacrimi ma topesc, in lacrimi ma trezesc, de ce oare TE IUBESC?
ingerashul meu de plus...hai sa facem un dus...si-n cearceaf sa ne bagam,ce zici puiule incercam?smugsmugsmug
As vrea sa fiu o floare in geamul tau sa infloresc iar cand soarele rasare tie sa-ti zambesc, Neata iubi :*:*:*happy
mi-e dor de tot ce insemni TU,mi-e dor de sarutarea ta, de singura noapte in care ne-am iubit,de ochii albastri care mult timp m-au urmarit.te iubesc
Ce reprezinta dragostea? este o intrebare care fiecare si-o pune...o privire de neuitat?,un gand neincetat?,sau sa nu mai ai nici un cuvant cand vezi persoana de care te-ai indragostit?, sunt multe exemple prin care o putem definii e adevarat, dar mai presus de toate Dragostea inseamna puterea de a te sacrifica pentru cel drag si puterea de a te pune in locul lui/ei cand iei o decizie,,,,,
te iubesc la nebunie tu esti toata viata mea pentru cate mai faci tu mie sigur alta tear lasa iubirea mea
te iubesc la nebunie si cand ati ating buzele ma indragostesc din nou.

Sper ca te-am ajutat
Pa Pa Funda? :*

| B343 a răspuns:

Esti ca soarele si luna
Dar nu semeni cu nici una
Pentru mine esti o minune
Trimisa din alta lume,
Esti precum imi place mie
TE IUBESC la nebunie.

In noaptea neagra care ne desparte
De vei simti in jurul tau suspine
Sa nu te sperii, e gandul meu
Ce vine sa doarma langa tine

1. Tu nu stii de mine... nu stii cine sunt. Dar eu mi-am creat o lume in care ne iubim si tu ma stii, ma vrei, ma ai, iar eu eu te privesc si nu-mi ajunge te simt si nu ma satur te am si te mai vreau.

2.Pacatul nu are uneori limite si se poate identifica cu infinitul, atunci cel mai mare pacat al meu este ca te iubesc in infinit!

3.Am sa-ti spun un cuvant care doare : IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu

4.Cineva TE IUBESTE, si ar vrea sa stii ca vrea sa fie cu tine oriunde vei fi.
Cineva TE IUBESTE si ar vrea cineva sa intre in INIMA TA.

5.Atunci cand iti lipseste ceva, asa cum iti lipseste aerul, apa, hrana de toate zilele atunci poti spune ca iubesti cu adevarat.

6. Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, adu-ti aminte ca cineva, undeva, se gandeste la tine!

7. Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista

8. Iubesti pe cineva atunci cand ai ajuns sa vrei sa-i dai ceea ce ai mai bun si hotarasti sa i te dai pe tine insuti...

As vra sa-ti fiu soarele si visul tau
persoana la crare te vei gindi mereu
insa asta nu se va intimpla
pentru ca inima ta acum apartzine altcuiva:S

Te iubesc splendoare sufletului meu
esti totul pentru gandul meu
Desi tu nu esti mereu
Alaturi de sufletelul meu.

Poate-am gresit
Sau poate-am fost nedreapta
Dar totul se iarta
Daca iubesti o data.

De vei intelege mai tarziu
O sa imi dai dreptate
Eu te-am iubit cum am crezut
Tu nu mi-ai fost aproape.

Sau poate mi-ai fost alaturi
Dar nu cand aveam nevoie
De tine, de cineva care sa-mi incalzeasca
Suferinta, tristetea, durerea.

Tu mi-ai fost aproape
Doar cand te plictiseai
Tu ai venit la mine
Doar cand ma doreai.

Un gram de iubire tu nu mi-ai oferit
Deci la ce-as putea
Acum sa ma gandesc
Dragostea-mi in suflet tu nu ai "cules".

Degeaba iubesc si sper
Degeaba, degeaba
Oricum eu am iubit, tu nu
Deci cine e invinuit?

Eu sau tu?
Cu siguranta eu
Pentru ca te-am iubit prea mult
Si am tinut cu drag la tine.

Tu nici macar un simplu "TE IUBESC!" nu mi-ai spus, ce sa mai zic de declaratii.
Totul se termina ca o poveste cu final trist, ca un roman de crima.a fost ucisa inima unei persoane care a iubit cu adevarat!

| pisiisexishirea a răspuns:

Vreau funda love struck :
sta e facuta de mine... inca nu i-am aratat-o iubitului meu dar o sa i-o dau sa o citeasca cand vom face 1 an love struck
Tu esti viata mea, u mai invatat ce e dragostea, tu mi-ai trezit fluturasii spre un NOU drum FERICIT si plin de bucurii si multa DRAGSTE si AFECTIUNE, tu esti mereu langa mine, atunci cand plang tu imi stergi lacrimile de pe obraz si imi spui: ''V-a trece totul, te rog nu mai plange. O sa tecem peste'', tu ma faci sa rad si sa uit de suparare atunci cand sunt trista. Atunci cand ''ne certam'' nu putem sta unu fara celalalt, multa lume nu isi vede de treaba ei si se aud anumite vorbe,

| pisiisexishirea a răspuns:

,dar am realizat k viata noastra totusi e mai interesanta decat a lor, asa xa ne doare-n cot de ce zic ei laughing)laughing)laughing totusi e viata noastra nu a lor si noi facem ce vrem cu ea nu ne komanda ei VIATA NOASTRA. Ii multumesc lui Dumnezeu ca te-a scos in calea mea, tu ma intelegi. Tu esti pur si simplu Tu. Cand sunt cu tine ma simt protejata chiar daca sunt mica si uh mare tu ma iubesti asa cum sunt eu si chiar daca am si defecte. Ne iubim nebuneste si sincera sa fiu daca te-as pierde mi-as da si VIATA pentru TINE as da orice pentru ca TE IUBESC prea MULT si asta o stii bine.Tu esti mai special, TU esti viata mea. Te iubescccccccccccccc y love you boy! Dragostea noastra va fi mereu infinita

| BreeTPU a răspuns:

Poate cele mai romantice Mesaje si SMS-uri de Dragoste pentru persoana pe care o iubesti aici http://www.bree.ro/mesaje/dragoste.php

| julius a răspuns:

De ce nu cauti intr-o lista online de mesaje de dragoste ca aceasta : http://mesaje-dragoste.ro/sms-de-dragoste-haioase.html simplu, nu?

| iuddavali a răspuns:

Http://costel.info/......-dragoste/
sau
http://costel.info/blog/2013/10/23/cele-mai-frumoase-mesaje-de-dragoste/

Undeva, cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, adu-ti aminte ca cineva, undeva, se gandeste la tine!

Daca din toata istoria as putea alege un moment care sa il pot pastra stralucitor si plin de viata, din toate zilele vietii mele as alege momentul cand te-am cunoscut.

Atunci cand iti lipseste ceva, asa cum iti lipseste aerul, apa, hrana de toate zilele atunci poti spune ca iubesti cu adevarat.

Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu.

| Harpa_Florin_Marian_1987 a răspuns:

Mesaje frum

| ValentinCN a răspuns:

Dragostea adevarata este cand fiecare doreste sa il faca in primul rand fericit pe celalalt!

I-am cerut lui Dumnezeu o mica floare, si Mi-a dat o intreaga gradina, i-am cerut o bucatica de paine si Mi-a dat o masa plina cu bucate, i-am cerut un ban de buzunar si Mi-a dat idei pentru o adevarata afacere, iar cand i-am cerut fericire, Mi-i te-a dat pe tine scumpa mea!

Tine minte mereu ca cineva este indragostit de zambetul tau, de sclipirea ochilor tai, de gingasia mainilor tale si de muzica glasului tau! Acel cineva sunt eu si nu mi-e rusine sa-ti spun ca sunt indragostit de tine cu toata fiinta mea! Fii prietena mea!

Mai multe pe http://sms-mesajededragoste.blogspot.com/
Succes!