| anonim_9528 a întrebat:

Vreau sa scriu un jurnal, dar nu stiu cum sa incep. Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Vreau sa scriu un jurnal si nu stiu cum sa incep. Asa ca incep aici. Nu stiu cine sunt. Si nici ce caut. Si nici ce vreau. Dar poate ca scriind aici, voi afla.

Astazi e o zi superba. Este prima zi din viata mea. Este ziua cand incep un jurnal. E ca un nou inceput. O noua viata.

Iubesc...

37 răspunsuri:
| ADRYangel a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca tine si nu stiu ce sa scriu dar m-am gandit mai bine si mi-a venit o idee pe care as vrea sa ti'o spun si tie ca sa te ajut eu nu imi scriu tot ce este intim ci imi scriu ce fac si pe cine plac chestii deaste nu ce culoare port la chiloti sau cu care sutien ma imbrac maine. Poti incepe asa daca crei un jurnal obisnuit nu intim: In primul rand, sa ne lamurim:Acesta este un JURNAL, nu un jurnal intim (aici depinde si de coperta daca e o coperta care pare un jurnal intim atunci poti sa continui asa:Stiu ca asa s'ar putea crede dupa coperta dar cand l'am cumparat am cerut EXPRES dar nu avea si asa ca l'am luat pe acesta sper ca te'am ajutat si poate ma mai informez si pe net daca gasesc inceputuride jurnale si am sa iti mai zic

| anonim_9528 explică:

Treb sa scriu in fiecare zi cate o pagina... din ce am facut in acea zi...

| Păun_Tatiana_1995 a răspuns:

Ai putea a începi asta este ideea mea pe care si eu o voi aplica
Buna eu sunt(numele tau) Am(ani tai) Ani sunt clasa... Cel/cea/cei mai bun/buni priete/pietena/prieteni al/ai mei sunt...
Insa sa o luma de la început
Da aici sunt eula nașterea mea de aici incepe totul... (îti povestrsti vita pana in prezent ir dupa fiecare zi vi scre cate ceva

| Alexaela a răspuns:

Pentru inceput poti scrie numela tau si sa lipesti poze cu vedeta ta preferata cum ar fi Violeta sau ce iti place tie sau poti face inimioare etc si te poti desena

| darck a răspuns:

In primul rand, iti alegi un caiet/agenda care sa iti placa, sau, daca ai parinti curiosi, cumpara un jurnal cu lacat. happy
jurnalul este ca un prieten imaginar, caruia ii poti spune totul: incepe cu o descriere a ta, apoi poti scrie ce ti s-a intamplat in fiecare zi.winking
nu trebuie sa incepi cu clasicul "draga jurnalule", poti alege ce formula vrei tu.
de asemenea nu trebuia doar sa scrii despre cineva sau despre ce ai facut in ziua aceia, poti sa desenezi sau sa scrii poezi - intr'un cuvant sa-ti pui in evidenta talentele.batting eyelashes
insa ai grija ca jurnalul sa ramana jurnal si sa nu-l gaseasca nimeni.

| Roxana_2284 a răspuns:

Pai in primul rand ca nimeni sa nu stie ce scrii tu iti pui un cod orce cuvant vrei tu lucru,obiect nu conteaza de ex:MASINA si le inlocuiesi M cu A,A cu M,S cu I,I cu S,N cu A, A cu N, si tot asa, dupa aia il scrii pe o foaie si cand vrei sa scrii in jurnal te uiti la cod si vrei sa spui big grinraga jurnalule eu il iubesc pe...si te uiti pe cod si inlocuiesti fiecare litera din cuvantul tau cu cea din cod daca ai daca nu ramane litera la fel uite ex de mai sus cum suna ca am inlocuit Drmga juramlule eu il subesc pe...si asa iese da bine trebuie sa iti alegi si un cod cu litere care nu se repeta sa poti sa scrii sa nu se inteleaga dar poti sa iei ce cod vrei chiar si un nume de baiat in fine sper ca asta sa iti fie de folos si sa intelegi ce ti-am explicat:*

| Hreniuc_Valentina_Gabriela_1991 a răspuns:

Ma ajuta cineva vreau sa scriu in jurnal dar nu stiu ce sa scriusad