| gabrielala a întrebat:

Vreau sa stiu si eu formula iubirii

7 răspunsuri:
| TooNight a răspuns:

Ciudata intrebare, totusi nu fara raspuns happy.
Daca nu te-ai indragostit pana acum(nu stiu ce varsta ai, dar asta apare de la cel tarziu 10 ani incolo sau chiar de mic copil).
Nu exista o formula pentru asta,ea vine de la sine, nu exista ceva artificial cu care am putea intervenii, ci doar natural, cand te astepti mai putin, o sa te-apuce un sentiment care n-o sa te mai lase ceva vreme...happy
Bafta la indragosteala!laughing

| TuguiMihai1 a răspuns:

Cand o gasesti sa imi scrii si mie...
Acum fara gluma... nu exista o forula... iar iubirea poate fi interpretata diferit de fiecare persoana

| fabiola a răspuns:

Nu este o stiinta exacta, nu poti da formule, nu poti emite teoreme!

| 10danny0499 a răspuns:

Iubirea vine cand vrea ea, nu cand vrei tu, si obisnuieste sa isi faca aparitia cand nu te gandesti la ea, asta e marele secret.ATENTIE:cand vine, greu mai pleaca...

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nu exista pentru iubire o formula! Ea pur si simplu vine de la sine atunci cand te astepti cel mai putin!
O zi buna!

| Cosmin1I a răspuns:

dulce, acrișor și ceva fermecător, la care se adauga accidental elementul X. Succes

| LexuDeea a răspuns:

O echipa de psihologi si matematicieni britanici a gasit o formula care permite evaluarea dragostei, cu care doi parteneri pot verifica daca sentimentele lor sint adevarate sau trecatoare.
Ei au luat in calcul sase factori, si anume A (gradul de Atractie), C (Charisma), I (Increderea), I (Intimitatea), F (Feromonii - hormonii dragostei) si S (imaginea despre Sine), primii patru fiind notati de la 1 la 10, S - de la 1 la 5, iar F are valoarea fixa de 8.
Formula Dragostei este D = (0, 5(A+C+F) + 0, 3 (I+I)) / (2(5 - S)+2).
Daca rezultatul e intre 8 si 10, partenerii au sansa unei iubiri inflacarate; intre 5 si 6 - e vorba de un sentiment �caldut�; intre 4 si 5 partenerii sint mai degraba indiferenti unul fata de altul.
Sub 4 - dragostea trebuie cautata in alta parte.