| Danya_6735 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri foarte frumoase, simple dar originale.plzzzzzz

2 răspunsuri:
| Lullu21 a răspuns:

Http://sweety-things.weebly.com/ intra si tu aici...

| Lavika a răspuns:

şi când vine vorba de iubire spune-le că tu mă ai pe mine !



pentru că îmi zâmbeşti , pentru că mă răsfeţi , pentru că mă alinţi , pentru că mă amăgeşti , mă superi şi apoi mă împaci . te iubesc !



ne privim şi ne placem, dar ne despărţim când încă ne iubim, ne prefacem .



şi fi al meu cât ţine orizontul , de parcă cerul ne-ar permite totul , de parcă am putea pluti mereu şi niciun drum vreodată n-ar fi greu .



iubirea este atunci când el mă strânge în braţe de parcă aş fi singura lui comoară .



spunei inimii să bată , focului din nou să ardă , să te mai găsesc odată .



spunei ploii să nu cadă , vântului să nu mai bată , toate o clipă să dispară , să rămânem doar noi o seară .



o viaţă şi o zi în braţe să te ţin ar fi prea puţin .



cause you're the apple to my pie, you're the straw to my berry, you're the smoke to my high and you're the one I wanna marry. cause your the one for me and I'm the one for you and we're the perfect two .



îmi doream mai mult tupeu, puţin mai mult curaj … nu ţi-am spus „adio" în faţă, ţi-am zis „pa" într-un mesaj .



nu întinde mâna la nimeni că te arzi şi ai să vezi cât de mulţi te uită dacă mâine cazi .



ştiu, uneori e prea târziu, să lupt de una singură nu ştiu, eşti atât de departe, un final fericit din poveşti neterminate.



şi dacă după tot ce ţi-am spus, n-ai înţeles nimic - defapt trebuia să simţi, nu să-nţelegi . dacă după tot ce-am făcut, nu-nsemn nimic pentru tine, de ce nu vrei să mă dezlegi ?



până la ultima serie, ea străluceşte în mizerie, şi doar câteva griji legate de cei dragi o mai sperie .





îi bate inima unei leoaice în piept. când zice c-o să fie bine simţi că toate cele grele trec .



te-am văzut din nou pe stradă, acum cu prietena ta . păreaţi aşa fericiţi, da' ce să fac, să mă bucur pentru tine sau să-ncerc să vă despart ? când mintea spune să uiţi că n-are rost, ce ai în suflet îţi dictează pe dos .



nu pot să fiu perfectă , oricât aş vrea . şi încă simt că locul tău e gol pe canapea , fac mereu pe deşteapta , tu faci pe indiferentul . nu suntem avocaţi să incepem cu dreptul .



şi când aveam probleme, îmi spuneai: "sunt aici, nu te teme!"



ţi-am dat o sută de mii de motive să mă iubeşti ! m-am ridicat să fiu motivul, ceva pentru care zâmbeşti. poate c-a fost o greşeală făcută de mine, dar fără intenţie, sincer, n-am realizat că ţi-am dat prea multă atenţie !



ar trebui să înveţi să apreciezi ce ai lângă tine , ar trebui să mă respecţi , ştii bine . nu vreau să te oblig să stai lângă mine , dar dacă tot o faci , fă-mă să mă simt bine !



nu contează distanţa , cât contează ce simţim . eu te iubesc , tu mă iubeşti , avem ce ne dorim !



sentimentele nu pot fi puse pe balanţă , nu ne poate despărţi nicio distanţă .



nu privi în spate, lasă-n urmă tot ce-a fost . tu încercai să te ridici , el te trăgea în jos . dar nu ceda când ştii ca-ncă mai poţi , ca tine sunt puţine , dar ca el sunt toţi !



a fost totul ca-n poveşti, te uiţi la mine şi-mi zâmbeşti . acum sunt sigură că vreau să pleci , tu îmi ceri să rămân . e tarziu, chiar nu-nţelegi ?



eşti cel mai frumos lucru pe care l-am avut vreodata . aş vrea să rămânem aşa, să nu ne certăm niciodată !