| dana_8781 a întrebat:

Vreauuu` shiii euu niste statusuri de tristete ca te.ai despartit de pr.sau asa cevalove struck...asa maii` fitoase putinlove struck:p

cele maiii` multelove struck.shiii` cele mai frumOase priii`mesc funditalove struck

Răspuns Câştigător
| madalyna a răspuns:

Ti-am spus.Nu vreau sa fii doar in trecutul meu .Caci astfel nu am niciun viitor...
si imi e greu.

I need you here with me. Cause music makes me free

Sunt un exemplu rar.Gata sa dispar.Dar mai tin un an fraierii pe jarwinkingO ard in mod bizar ca bomba in buzunarwinking Cu stilul meu murdar

cu toate astea tu stii bine ca orice ar face pan'la urma tot la tine vine...asa ca ai grija de el nimeni nu-i la fel

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

totul trece ... asa se spune .dar nimic nu trece fara sa lase urme

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.

Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat

orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste.dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l dorescwinking

niciodata nu e prea tarziu ! t0ate trebuie sa leincerci, incearca-le pe viu ! cand toti prefacutii se prefac ca stiu . ridica doar degetu mijlociu?!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.

Zambeshte chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Senzatia e unicaa,doza de risc e mica.Viciul meu implicaa doar placere si dependenta psihica

Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

Si realizez ca pot[Sa uit tot]Ca si cum n-ar fi existat deloc… Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu in drum.poate am pierdut ce aveam…ptr altcva mai bun

Nu inghit in sec .Inghit in demisec .Urmatoarea lege o astept direct . Ma exprim sa intelegi mesajul . Eu nu-s mata sa-mi cenzurez in fata ta limbajul!

Am invatat sa am rabdare ca totu-ti iese /Atunci cand nimeni nu te crede instare

Ating cote maxime in mod periculos.Totul in jur e mult prea dubios.Spui ca am tinte prea mari.Ce gresesc?Ti-am spus si mai repet ca tot ce-mi doresc o sa reusesc!

Petrece-ti timpul cu cei care iti demonstreaza ca si ei vor sa si-l petreaca cu tine

Te doare cand vezi ca nu-mi pasa.Si iti zic mereu "Numai Conteaza,Lasa"!

O vezi cum pleacă, cu ochii goi . Eşti prea mândru sa o opreşti . Crezând ca vine inapoi .

Eu traiesc.Tu stai.Sunt tot ce ea ce tu visezi, ce iti doresti si n-ai !

"`. Chiar de-ar fi greu . Tot as zambi! De-as fi plina de probleme . Tot as glumi! Pentru Ca stii . viata E grea si lumea e rea! . Cum as putea rezista daca nu m-as purta asa?

Uita ca am fost candva viata si sufletul tau,uita noptile cu mine,uita si sarutul meu!

• Pr0fita d` fiekre clipa.ca`n fiekre paradis exista cate`o ispitalove struck

Ma mint si acum, si desi imi este dor, pun orgoliul in fata sentimentelor !

♥Inchisa`ntre patru pereti . Aud` km` singur tu te certsi `!Regrete, lacrimi sau pareri , azi ai ucis ziua de ieri, si-ai ingropat ziua de maine , asa ca PLEACA, binee?

Ma uit pe geam si vad cum totul se prabuseste in jurul meu.nu mai esti tu...inseamna ca nu mai sunt nici eu...

am ganduri interzise. dar mie imi sunt permise si in realitate nu doar in vise.Nu mai sunt aceea care eram acum zabesc atunci plangeam

[devil]~Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita,~[;X]~ hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… ~[:.]~

BRAIN is the engine of your body, but HEART is the engine of your life.

Fata destepta! Saruta dar nu iubeste,Asculta dar nu crede,Si pleaca inainte de a fi dezamagita!

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut!Prin cate am trecut,si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

• Unii nu mα supσrtα ●.Ii trαtєz cu indifєrєntzα ●.Oricє s' αr intαmplα ●.Vσi zαmbi intσtdєαunα ●.Si nu mα vσi schimbα ●

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi.

Esti jalnica si o sti prea bine!Nu ma ura kcasunt mai desteapta ca tine! Uraste-ti prietenul ca intoarce capul dupa mine,chiar si cand e cu tine!

Le tine pe restu la distanta. Stie ca n-are ce cauta pe langa vre-o zdreanta. N-are nevoie de nimeni. Straluceste si singura, si el stie prea bine.

Ce crezi ca ma faci geloasa? Nuu fraiere, nu ma intereseaza.Si ce crezi? nu-mi pasa nici de tne, nici de ea, esti chiar jegos daca ai ales asa te pupa amica ta !

Stii ca nu stau dupa noroc . Si daca vreau sa iasa fum . Stiu unde sa dau foc

Daca ai fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate-o panarama de-a ta .Nu! Tu Doar scadeai in fata mea

Si totuşi, imi rezerv dreptul de a mă comporta ca o scorpie dacă sunt tratată prost!

Sunth gata sa traiesc o alta viata.Sunt gata sa afisez javrelor o alta fata

Am ganduri interzise, dar imi sunt permise nu mai sunt cum eram, acum zambesc, atunci plangeam

Chiar As plange pentru tine.Dar imi curge rimelul`!

Ce Sa Fac, Asta Imi E Firea.Sa Nu Crezi ca In Viata Te Inseala Doar Privirea.Tu Plangi "Mie Imi Vine Sa Rad".Si Totusi Te Simt Cum Ma Inujri In Gand.

Daca ptr un moment ai crezut cu o vei distruge. uite`o dupa putin tp: zambeste si e dulce

"•Inca o seara incepe gratios . Parfum in aer . Nimeni nu sta jos . Pahare pline . Agitatie . Si fetele fac senzatie! •" ;D/

Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce-ai reusit sa pierzi...

Ce am vrut, ce am avut sau ce n-am avut cu toate ca am vrut!Prin cate am trecut,si totusi am stiut sa zambesc unui nou inceput.

Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza.Atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza.Eu simt ca tot ceea ce fac e bine.Si niciodata n-ai sa poti schimba ceva la mine.

Cazi, te ridici, tot ce zici, e rabdare.Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare.Dai tot ce ai, si ce n-ai, totusi pare.Ca nu te descurci sa ii pui lumea la picioare.

Spune-ti doar atat "nu-mi pasa" oricarei lovituri ce se iveste-n viata.Invata ca sentimentu-i pur cand e reciproc.Ca dragostea e foc,stinge si uita acest joc.

Vezi tu ? Momentan nu am chef sa privesc in jur ! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur !

Viata e un trandafir la care fiecare petala e o iluzie,iar fiecare spin e o realitate…

Da, Da, Da ... eu sunt fata aceea căreia ii spuneai că nu-ti pasă de ea si acum ai da orice să fie a ta ! Dar ghici ce? Asta niciodată nu se va intampla.

1 răspuns:
| Lady_9050 a răspuns:

Avaible la tristete, la lacrimi si tacere…

Busy pentru fericire si speranta, avaible pentru lacrimi…

At my desk cu nimeni/cu tristetea/cu mine…

Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea…

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel, pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri…

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit…

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt…

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis…

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

Frumusete …exterior, zambet …exterior, inauntru…

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata…

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…

Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi…

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost, vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin…

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

Sunt plecat/plecata… culeg flori de tristete…

Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare…

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine…

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…Am invatat sa plang cu zambetul pe buze…
Totul e ca o lume de cristal,iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying
Singura,fata in fata cu noptzile si cuvintelecrying.te iubesc:X.
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca…
Eu il bex pe prostut si asta nu realizeazasad
Caut cu o torta stinsa… raspunsuri inghetate pe veci…
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde sa o pierzi.
Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc…
Cand vezi ca iti zambeste o femeie mai bine IMPUSCATE pentru ca ea nu merita zambetul tau
Dragostea e un munte pe care il urci rizind si il cobori plingind.
Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile.
" Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

" Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

" Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape… "

" Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "
»" Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! "

»" E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU! " Poate candva o sa te strang de mana,sa-ti spun : orice s`ar intampla…ramanem impreuna Zambetul tau a ramas…Doar o simpla amintire…Ai plecat si ai lasat…Gustul amar al despartirii

In mare taina te-am iubit mereu la tine m-am gandit iar cand vei fi mai fericit adu-ti aminte ca ai chinuit un suflet bun ce te-a iubit -
Eu te iubesc tu ma iubesti dar despartirea noastra nu va dura mult deoarece unu langa altu la bine si la greu eu spun te iubesc……….tu spui te iubesc Ranile din dragoste se vindeca foarte greu si sunt foarte dureroase

Sa razi cand inima iti plange, sa lupti cand crezi ca nu mai poti invinge. sa ai curajul sa spui da, sa ai curajul sa spui nu si intotdeauna sa ai curajul sa fi tu
Iubeste caci iubind vei invata sa suferi si suferind vei invata ce e bun pentru. tine
Niciodata in viata ta sa nu arati unei persoane cat de mult o iubesti…
E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie.
Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…
Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul.
Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.
Am invatat sa visez…Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi…Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu …Dar o accept asa cum este…
E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva…te simti singur
Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainteCel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…
Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi
Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te kca altii ar da orice sa traiasca
Azi sunt putin trist, probabil ca tristea e din afara, daca ar fi din mine as fi prea trist…
Iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…
Uitarea sigur va veni vor trece clipele pe rând când la trecut te vei gândi păstrează-mă o clipă-n gând…
Dragostea incepe cu o gluma si se sfirseste cu un suspin
Nu am vrut sa ma ranesti dar ai facut-o, nu am vrut sa te iubesc dar. si pe asta am facut-o, nu vreau sa te iert dar… o voi face!
În dragoste, să nu faci din durerea altuia fericirea ta…Dorul e focul în care ard speranţele, dorinţele, durerile, iar cenuşa ce rămâne reprezintă amintirile…