| anonim_4396 a întrebat:

Vreauuu si eu multe statusuri frumoase va rog frumoskiss**dau funda!

Răspuns Câştigător
| LuciaCristina1996 a răspuns:

-Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…

-A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

-Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara

-Vorba multa……..saracia omului…

-Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

-Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

-Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!

-Domina ca sa nu fii dominat!

-Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

-Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

-Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

-Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.

-Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului

-A studia inseamna a te indoi de inteligenta colegului de birou.

-Stiuc a sunt multe, dar daca iti faci timp sa le citesti vei vedea ca sunt suuuper. Cele cu ♥ sunt preferatele mele big grin

-Totul trece, asa se spune. Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

-Tine minte ca... o lacrima adevarata e rece...

-Merg mai departe si le las pe toate`n spate. Fapte consumate si vise spulberate

-Lasa'ma cu textele ce nu ma intereseaza.Lasa'ma cu lumea care nu ma agreaza.•°

-E aşa minunat când cineva îţi cunoaşte defectele şi te place tocmai pentru ele! ♥

-E aşa frumos când călătoreşti noaptea şi este cineva care stă treaz doar ca să te aştepte. ♥

-Dacă voi cădea în incercarea mea de a-mi îndeplini visele...Nu-i nimic. Pentru că voi invăţa din nou să zbor.

-Dacă-ţi zâmbeşte, nu înseamnă neapărat că te place.

-Ca sa fi fericita iti trebuie putine lucruri, Important e sa le ai!

-Unii oameni nu realizeaza uneori cat de mult ti la ei si ca ai fi dispus sa iti dai viata ca ei sa fie fericiti.

-Cand iubesti pe cineva nu e pentru ca asa vrei, ci pentru ca asa simti...

-Am fost ce nu voi mai fii niciodata! Acum sunt asa cum nimeni nu se asteapta!

-Stiu nu sunt perfecta! Am o gramada de defecte. Dar n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.

-E atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie niciodata.

-Spui ca e pustoaica si nu-ti place asa, dar asa cum e ea ti-a furat inima. Cat vrei tu sa pari de gigolo cand ii vezi ochishorii iti piere chefu` de`a face misto.

-De obicei te duci in cluburi de noapte.crezi ca masina ta ma da pe spate? parfumul greu pluteshte in aer, acesta este portret robot de fraier.

-Ai vrea s-o ai mereu cu tine, Stii bine ca prea mult nu tine, E pustoaica rau, e greu. Vrei s-o faci de casa, ai tupeu!

-Si zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat dar nici azi nu s-a inventat un baiat care merita tot ce are ea de dat!

-Nu mai e Ea Fetita ce tacea! Astazi iti spune PA, ieri poate'i pasa.

-TotsSi baietii dupa` tine zbiaraa Ca ai cu ce esti criminala?

-Ştie să danseze, ştie cum să procedeze ştie să te ruineze, să te bulverseze să te amendeze, să iţi demonstreze că nu are cum să nu te intereseze.

-N`am impresii`n cap`! Nu sunt figuranta`! Si daca` esti cumva` de alta` parere`. Chiar` nu ma intereseaza` punctu` tau de vedere`!

-Nu Sunt Pe Bucati`Si Daca Nu`ti Convine` `Stanga`mprejur `Ma Doare Fixx In Cot De Tine.

-Arzi de nerabdare sa dispar daca arzi de nerabdare arzi de tot macar.

-Nu ma crezi in stare? Nici o problema. Nu ma cred nici eu. Dar fereste`te de ziua in care o sa prind tupeu

-Curaj sau doar Tupeu Sa intri in jocul meu.

-Totusi ma admira, pentru ca Sunt copil si am o lume de Vis si Singura mea privireeil duCe'n parais!

-Si-ti mai spun ceva din ambitie, pastreaza-ma ca sunt pe cale de disparitie

-Viata cateodata e in alb si negru... dar port mereu la mine o cutie de carioci!

-Acuma zi, ce faci? vii mai aproape sau te retragi?

-Minti ieftin si prost, Iti stiu replicile p drost. urmeaza sa spui iti zic eu dinainte mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte.Am fost si voi ramane aceiasi fata cuminte cu ganduri rele in minte.

-Fii falsă`! Trişează des şi fii sigură ca vei castiga un joc pervers! Toată lumea joacă pe interes!

-Nu Ma Supar Din Contra Sunt Chiar Fericita K Daca Eram Un "Nimeni" Nu Eram Atat De Barfita! Castig Orice Meci, Pe Scena`ti Dau Scor Iar Daca o Dau In Bara Am Grija Sa Fie Bara`gol

-Vrei sa pari naiva, emotiva, nu e rau Ca nimeni nu.si da seama ce se.ascunde`n capul tau Esti exact cum trebuie sa fi, asa cum iti convine Ai stilul tau de. a amagi numai dintr. o privire )!

-Poate lumea minte sau poate nu. Dar trebuie sa tii minte: EU NU SUNT TU!

-Dozeaza-ti esenta in cuvinte, cedeaza-ti orgoliul si nu-i purta trecutului doliu.

-Educata de destin.•Simt mult si arat putin.

-Facem tot ce stim si nu ne oprim• Traim viata din plin•

-Imi place sa cred ca n-am pierdut nimic. Si daca am pierdut ceva, inseamna ca nu mi-a trebuit.

-Vreau sa fiu fericita, nu incerca sa ma lovesti.Nu mai insista acum ca ma iubesti.Nu mai suna, renunta la mesaje, stii... Poate voi reveni, daca nu ma vei primi oricum nu voi suferi.

-Ca au fost clipe si clipe, ai uitat sau nu, eu te-am iubit, tu ai gresit si m-ai tradat vezi tu...Atat am asteptat, sa vedem daca-ntelegi ca poti sa ai tot ce-ti doresti daca stii ce sa alegi.

-Incearca sa traiesti asa incat nimeni sa nu te observe acolo unde esti. Dar sa se simta lipsa ta acolo de unde ai plecat.

-Si poti sa pleci departe, n-o sa te caut acum, ca`ai dat foc inimii mele sh`ai lasat-o doar scrum!

-Mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante

-Zambeste chiar daca ai sa cazi.Zambeste chiar daca soarele apune si azi!

-Loviturile vieţii nu sunt numai distructive, ci şi constructive; ca loviturile ciocanului în dalta unui sculptor priceput.

-Am jucat cum mi-ai cântat, şi nu mi-a fost deloc bine
Dar a venit vremea, să cânt acum eu pentru tine.

-Nu vreau un baiat care sa-mi dea luna de pe cer, si mai mult de atat nu sper, vreau pe cineva care in fiecare seara suna sa`mi spuna, "Ai grija de tine, te pup, noapte buna".

-Ureaza-mi noroc ca vreau sa fac ceva in viata. Te las linistit in lumea ta de gheata.

-Prefer sa ma descurc cu ce am, prefer sa nu tac, prefer sa nu las, prefer sa sper in continuare, prefer sa cred ca dupa nori mereu urmeaza soare.

-Dacă nu poţi, e treaba ta! uit-o că ea te-a uitat deja! ieri când ai plecat, erai orbit de fericire, dar azi. începi să simţi că fără ea nu-i bine

-Să începem cu începutul:de azi promit să uit trecutul.