| anonim_4396 a întrebat:

Vreu sa ma schimb într-o varianta mai buna, am făcut câteva schimbări dar nu sunt toate pentru ca simt ca dacă ma schimb total simt ca o sa îmi pierd prietenii.
Si mai este ceva, când sunt cu prietenii simt ca ei nu ma lasă sa ma schimb, simt ca ma țin pe loc.
Ce trebuie sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Diana312 a răspuns:

Astfel de persoane care nu- ți dau voie să te schimbi e clar că n-au ce căuta în viața ta. Mereu există acele persoane care iau decizii în locul tău, pretinzând că nu este bine ceea ce faci sau că știu ei mai bine cum stau lucrurile. Tu știi ce e cel mai bine pentru tine și nimeni n-are dreptul să-ți spună ce și cum, cu atât mai puțin să-ți interzică un lucru care e în regulă. La orice pas vei întâlni astfel de persoane. Dacă prietenii tăi chiar nu-ți dau voie să te schimbi înseamnă că ei nu-ți dau voie să te dezvolți și asta înseamnă că nu-ți sunt prieteni cu adevărat și că au o mentalitate greșită.

2 răspunsuri:
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu prieteni tai decid cine esti si ce vei fi de tine depinde absolut totul in viata asta cine o sa fi cine vei ajunge ce fel de prieteni vei avea si ce fel de om vei fi absolut totul de tine depinde

Da sunt uni prieteni care sunt de genul eu am avut niste prieteni drogați și care fumau uni beau de zici ce aia mi-am dat seama ca dau stau prieteni ei nu vor reuși nimic in viata oricum erau prosti rău la modul serios glume proaste ură se vorbeaupe la spate unul le altul mi-am dată seamănă cami irosesc viata pe lângă așa oamenii si timpul asa ca timpul pe care trebuie să iesi cu iei uneori sâmbătă si duminica in loc să-l irosesc ma duc in parcul meu preferat si învăța rețete noi si ma plimb frumos prin natura uneori cand este soare ma duc si ascult muzica ma plimb cu bicicleta asta se întâmplăo dată la câteva luni atunci imi iau eu liber fiindcă am renunțat să mai am liber sîmbătă si duminica imi iau liber o dată la câteva luni si imi ajunge o zi întreagă

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Să te gândești ce e mai bine pentru tine pe termen lung și nedeterminat...și asta să faci!
Prietenii tăi adevărați trebuie să accepte schimbările bune din viața ta!