| Cozma_Marius_1997 a întrebat:

Am 17 ani, am 8 luni de lucru, lunile lucrate is puse pe cartea de munca? As vrea sa fac credit la 18 ani și trebuie sa lucrez iar 3 luni ca major sau is puse deja lunile ca minor în cartea de munca?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este luata in considerare intreaga vechime si daca ai contract individual de munca pe perioada nedeterminata.
In schimb, pentru o asemenea suma, vei avea nevoie si de garantie sau de un garant.
Deoarece fiecare banca are reguli proprii de creditare va trebui sa te interesezi la toate bancile care iti sunt la indemana, sa vezi care are conditii mai bune. De asemenea te poti uita si pe finzoom.ro.