| DorrySweet51 a întrebat:

M-ar interesa sa lucrez part-time si am cautat pe Facebook locuri de munca in orasul meu si am vazut un comentariu la o postare ca cei care lucreaza part-time trebuie sa vina cu banii de acasa pentru a plati ceva impozite. Eu nu am mai lucrat pana acum sunt studenta si as vrea sa stiu cum merg lucrurile. Si cam cat ar fi salariul pentru un angajat part-time.

Răspuns Câştigător
| unsufletaproapesingur a răspuns:

Salariu part time in Romania este de vreo 500 de lei iar inpozitul din cate stiam eu il ia din aia si trebuie sa iti faci asociatie familiara sau ceva de genu asta e mai mare bataia de cap

1 răspuns:
| DorrySweet51 explică (pentru unsufletaproapesingur):

Eu am citit initial ca salariul este cum ai zis tu 500 dupa in zia urmatoare am gasit alt site care zicea ca salariul e 285 parca ceva de genul.