| DiaDiana9 a întrebat:

Am voie sa vand in fata portii? Daca nu, de ce acte am nevoie?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic nu ai voie. Dacă nu ai acte și vinzi poți intra la evaziune fiscala deoarece vinzi și nu plătesti din acei bani și statului.Ai nevoie de PFA sau SRL din câte știu. Sper că ți-am fost de ajutor, mai multe nu știu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vazut ca taranii scot roșii și castraveți la poartă si vând.
Doar nu au facut moșuletii ăia si băbuțele contract cu statul.