| laSoledad a întrebat:

Asa este ca trebuie sa ai doua conturi curente diferite, cu doua carduri atasate, unul pentru lei si unul pentru euro? Cineva zicea ca poti plati cu acelasi card de debit bancar si in lei si in euro, dar nu mi se pare posibil.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca poti plati cu un singur card.
Conversia se face automat la valuta in care platesti.

| laSoledad explică (pentru suntserios):

Am inteles, multumesc!

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Eu, de exemplu, platesc servicii online, in dolari, din cont in lei; se face conversia, la cursul zilei, in momentul platii.

| laSoledad explică (pentru minrest):

Am inteles. Multumesc!

| georgianaanonim1 a răspuns:

Stiti cumva ce suma ni se retrage lunar la un card de trannsilvania?

| laSoledad explică (pentru georgianaanonim1):

Iti ia comision de administrare a contului curent de 5 lei pe luna.
Insa cardul de salariu de la ING nu are niciun comision. https://ing.ro/persoane-fizice/carduri-si-conturi/card-complet