| Dragos349 a întrebat:

am un anunt pe un site de vanzari cumparari si as dori sa vand obiectul meu unei persoane din alt oras, cum ma pot asigura ca acea persoana plateste intreaga suma sau cum se face tranzactia, la curier?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indiferent de tipul de tranzactie : curier/posta, plata se face conform a ceea ce dvs ati specificat in documentul care insoteste produsul. Daca dvs ati solicitat un pret pe respectivul produs, trebuie sa fiti linistiti, pentru ca posta sau curierul nu va inmana produsul dvs, fara ca cel ce l-a cumparat, sa nu achite contravaloarea.
O zi frumoasa...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pui coletul cu plata ramburs, respectiv cumparatorul va plati pretul atunci cand primeste coletul de la posta/curier si posta/curierul iti va trimite banii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trimiti produsul in sistem ramburs si curierul nu il da decat dupa ce se plateste suma