| kjuid a întrebat:

Am un tabel cu Cifra de afaceri si profit net pe 3 ani de zile la o firma( fac un studiu de caz). Cum pot spune pe procentaj acele date ( ori pe CA si PN, ori pe ambele pe anul respectiv)? Nu ma prea pricep.
Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| shrink a răspuns:

Din intrebarea ta nu se prea intelege ce vrei foarte exact, fi mai specific.

| kjuid explică (pentru shrink):

Gen am CA in 2016 1 205 254 698 si PN 1 265 588 cum pot spune procentajul la cele 2? Nu stiu cum sa explic altfel... Vreau sa fac o interpretare in care sa spun cat % este

| shrink a răspuns (pentru kjuid):

Adica cat la suta reprezinta PN din CA? 0, 105%

| 7Seven a răspuns:

Folosesti programul word.

| kjuid explică (pentru shrink):

Da, cam asa ceva

| shrink a răspuns (pentru kjuid):

Cam asa ceva ce? word te ajuta sa faci calcule? aici e vorba de regula de trei simpla, si asta ca sa nu va bag complet in ceata cu word-ul vostru