| Ibdieb a întrebat:

Buna, daca am aplicatia pay pal dar inca nu am contul de pay pal verificat, poate sa-mi trimita cineva din alta tara bani de pe paypal-ul lui pe paypalul meu? (Nu am 18 ani) Mi-e frica doar sa nu ramana banii blocati si sa nu-i pot scoate

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai 18 ani, inseamna ca Legal NU ai voie sa detii cont de paypal, deci contul este fake si inutil, neputand sa fie folosit sau verificat de paypal, iar banii care-ti intra acolo pot fi blocati de paypal.

| adryang78 a răspuns:

Îți poate trimite, dar până nu legi la PayPal un card sau cont bancar verificat, nu-i poți retrage.