| alina9012 a întrebat:

Doresc sa infiintez un SRL, insa dosarul a fost respins la Registrul comertului, pe motiv ca in cele 2 camere ale modulului figureaza la Anaf deja 2 firme. Mi-au cerut o declaratie a proprietarului ca pot fi mai multe firme fara sa se suprapuna. Am dus o astfel de declaratie insa pe ea scrie ca doar el si cu srlul meu nu se suprapun. Motiv pentru care trebuie sa o iau de la capat. A fost gresit facuta sau e imposibil dpdv legal? Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca deja figureaza 2 firme, intr-un apartament de 2 camere si tu o sa fii cu a treia firma inseamna ca declaratia proprietarului era falsa si de aceea nu ti-au primit-o la ANAF.
Si este imposibil in 2 camere sa fie 3 firme si sa nu se suprapuna.

| alina9012 explică (pentru Ioandelasal):

De acord, insa contabilul a spus ca nu ar fi fost formulata corect declaratia, ca pe o suprafata pot fi mai multe birouri atata timp cat le permite spatiul, chiar de nu sunt delimitate. E vb de birouri. Ma gandeam daca sa mai incerc, sau sa schimb contabilul acum laughing) multumesc