| Sotaro324 a întrebat:

Salut Mi sa refuzat numele de firma de catre registrul comertului numele fiind labfix pe motiv ca exista o alta firma la nivel national cu numele fixlab este legal sa ma refuze? doresc sa adaug ca numele firmelor sunt fictive pentru nu a inyra in coflict cu acea firma.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Normal ar fi sa refuze numele numai daca ar fi acelasi nume sau foarte asemanator cu un nume al unei firme de notorietate.
Alege-ti alt nume, nu are asa mare importanta numele firmei. Sau poti sa adaugi la numele firmei numele sau porecla ta.

1 răspuns:
| white93 a răspuns:

Ei au vrut sa spuna sa nu se confunde cele doua firme.Adica:a ta si a celui de la fixlab.Gandeste-te la un nume nu cum a spus Ioandelasal.La momentul asta sunt multe firme cu nume dorite toti.
Daca doresti 'labfix' gandeste-te la un nume apropiat de acesta.
Daca te-am ajutat. Funda?