| 123AndreeaDaniela456 a întrebat:

Buna!
Medicii rezidenti pot face credit pentru un apartament? Intreb asta deoarece angajarea este pe o perioada determinata de timp.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| haileewatson a răspuns:

Orice fel de job ai avea, atata timp cat contractul de munca este pe perioada determinata banca nu avea avea suficienta incredere in tine incat sa-ti dea un credit ipotecar. De obicei se dau credite fix pe perioada contractului de munca determinat, dar aici depinde de la banca la banca. Trebuie sa mergi la fiecare sa te interesezi ce conditii au. Daca ai un avans mare, sau un girant, poate iti vor oferi.