| Neymardasilva11 a întrebat:

Am nevoie sa imi spuneti si mie ceva pentru a face bani.Am 13 ani jumate si stiu ca nu am unde sa ma angajez pana la 16 ani, dar va intreb ceva job-uri ca sa ma angajeze de exemplu sa impart pliante si daca stiti de cat as primi daca impart niste pliante?

Răspuns Câştigător
| Ekcstsy a răspuns:

La 13 ani nimeni nu prea se risca sa te angajeze. Daca nu ma insel la 14 ani cu acordul parintilor poti gasi un job. Dar totusi nici nu ai inca buletin, act care cam trebuie cand te angajezi. Nu te poti duce cu certificatul de nastere.

3 răspunsuri:
| Neymardasilva11 explică (pentru Ekcstsy):

Multumesc,dar am gasit alta fereastra.Ma intereseaza cam cat s-ar plati pe un asemenea job.

| Ekcstsy a răspuns (pentru Neymardasilva11):

Depinde de domeniu dar salariul minim pe economie cu contract este in jur de 530 ron net, 720 brut. Deci de luat vei lua sub aceasta suma. Sunt diverse firme depinde acum. Pentru un anumit numar de pliante impartite (si sa stii ca te verifica daca o faci) se da o suma de la zi. In jur de 50-60 ron la un numar de 400-500 pliante

| agnessme a răspuns:

Daca nu ai gasit inca un job perfect.......mai ai o sansa! copiaza linkul http://adv.justbeenpaid.com/? r=rh2h7V6zGi&p=jssbooster14 poti simplu sa lucrezi de acasa, FREE time. nu trebuie sa stii calculator, decat sa tastezi! BAFTA! ASTA E SANSA TA! vei fi ghidat pas cu pas. cauta dovezi pe youtube