| NoName45870679 a întrebat:

daca comand u telefon de pe internet prin fan curier si expeditorul mu plateste verificare colet eu pot vedea ce am primit inainte de a plati si daca nu imi comvine il ia inapoi?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

In principiu nu.
Motivul este ca, pentru a fi in masura sa vezi produsul ar cam trebui sa deschizi cutia. Care na, ca orice expeditie postala este sigilata.

Daca cutia este deschisa, curierul nu poate sa o returneze fara sa plateasca penalitati.

Asa ca trebuie activat seriviciul. Sau il cand il cumperi te asiguri ca ai optiunea sa dai produsul inapoi.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu are aceasta mentiune nu poti vedea.
Oricum, daca este comandat dintr-un magazin, il poti restitui in termen de 14 zile, anuntand magazinul de renuntare si o sa-ti restituie banii platiti.

| mihai69 a răspuns:

Nu.