| diana_5715 a întrebat:

Buna TPU...[e o poveste lunga[. De cateva zile ma durea partea dreapta ma durea putin dupa aia trece si durerea se muta am fost la doktor mi-a zis ca nu e apendicita dupa aia au zis ca am chist pe ovar. dar mie trebuie sa imi vina ciclu si ei nu stiau ca se vedeau ovare imflamate.in fine am fost la ginecolog a zis sa astept sa treaca menstruatia si am asteptat.si aseara m`am trezit ca o durere de pikiorul drept muschii am fostla o nunta am jucat poate din cauza aia? si nu stiu km sa va zic ce pot sa am mie foarte frica de spitale nu le suport ce sa am ca mai ma doare partea dreapta si la ovare si sub coasta dar acum ma doare pikiorul si pe sold ce o fi? ajutati-ma cu cate ceva sfaturi eu stiu sau cum sa scap de dureri?

8 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Du-te la doctor - dar nu inteleg chist? - dar ce varsta ai?

| xxxnonamexxx a răspuns:

E posibil sa fie si piatra la rinichi de obicei durerea poate fi confundata cu cea data de apendice. parerea mea este sa-ti faci niste ecografii si niste analize (urocultura)bafta

| LNK a răspuns:

Salut!
Sa-ti spun drept, eu cred ca e apendicita. Asa am patit si eu, ma durea in partea dreapta si in ziua urmatoare ma durea piciorul drept de sus pana jos si NU era vorba de vreun chist ceva. Ar fi trebuit sa-i spui medicului ca trebuia sa-ti vina - stii tu ovarele si cu menstruatia merg mana-n mana. laughing
Dar mai ai si alte simptome? Gen greata, pofta de mancare scazuta?
Mai bine mergi maine la un alt control si poate e alt medic de garda.
Cu apendicita asta afurisita nu te joci, pentru ca daca faci peritonita e grava treaba.
Succes!
PS : Ai cam gresit categoria. big grin

| diana_5715 explică:

Acum ma doare partea dreapta la apendicita...16 ani

| diana_5715 explică:

N'am stari din astea de voma.sau pofta de mancare scazuta sunt normala...dar morrr de frica tremurr toata cand vad ca ma doare nu`mi plk spitaluuu

| diana_5715 explică:

Crezi maria? tu cum ai patit? [funda]

| Maria_7245 a răspuns:

Ori ficatul ori fierea...iti spun din propria experienta
la fel am patit si eu
ai grija ce mananci!
:*

| twe3ety a răspuns:

S`ar putea sa fie apendicita. dar acum nici nu stiu cat ai stat cu durerea asta. straight face
daca ai avut stari de voma si etc e apendicita si cel mai clar ai nisip la rinichi. decat atatstraight facepiatra mai trzwinking