| alex123andru123 a întrebat:

Va rog sa ma lamuriti si pe mine, daca esti cantaret sau orice alt timp de artist care sustine concerte/spectacole in puburi cluburi etc care este procedura daca nu esti prea cunoscut?
Trebuie sa inchiriezi sala respectiva cu suma x si primesti inapoi 2x. si in functie de ce procente primesti banii pe consumatie, pe bilete? Sau nu trebuie decat sa vorbesti cu ei si daca sunt de acord nu platesti nici o suma doar primesti? Va rog mult sa imi raspundeti dau funda! happy happy

2 răspunsuri:
| RoIT a răspuns:

In mod normal ar trebai sa incerci sa iei legatura cu un cantaret sau cu o casa de discuri.

| alex123andru123 explică:

Pai eu vreau sa am spectacole si nu stiu cum sa procedez happy (sa stiu inainte daca trebuie inchiriat adica sa platesc si cam cat primesc in functie de ce? )