| mircea22 a întrebat:

cum pot sa primesc bani din Anglia, pe un card de salarii CEC Bank?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Transfer bancar cu transferwise.com (comision mic) prin banca va fi furat la comision 2x

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu mari pierderi, atat la transfer, cat si la conversia in /din lei.
Mai bine fa-ti un card valabil international (de exemplu Mastercard), asa poti pastra banii in cont in valuta.

| Violleta2022 a răspuns:

Trimiti detaliile bancare celui care vrea sa-ti trimita banii!
Numele si prenumele tau
Numarul contului tau bancar
Codul IBAN
si Filiala CEC la acre ai contul bancar
Persoana respectiva merge la orice banca din Anglia si afce tarnsefrul in contul mentionat de tine, pe numele tau, evident.
Banii se pot depune in euro acolo si ajung in lei in cotul tau, conversia facandu-se automat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bancile te rup la cursul de schimb. Ai Revolut (http://revolut.com/r/nistorjbh) sau Monese (aici nu am link, dar iti pot trimite saptamana viitoare - daca astepti sa am cod de afiliere, cand faci cont cu el vom primi amindoi cate 15 eur cand vei face tranzactii). De ce astea de mai sus si nu banca? Pentru ca au comisioane mult mai mici, de multe ori zero, iar CURSUL DE SCHIMB e mai avantajos.