| Danihdd a întrebat:

Cum primesc bani cu paypall pe card?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ai legat contul bancar sau Credit Cardul de Paypal?
Te-au verificat Paypalul dupa ce ai legat contul bancar?
- retragad $2 din contul tau
- trimitand un cod de 4 cifre in extrasul de cont bancar
- tu pui acel cod in paypal, in linkul trimis de ei
- paypalul iti trimite inapoi in cont, cei $2
- acum verificarea este completa si paypalul te va anunta ca ai contul activ si esti eligibil
Avand contul activat, poti sa transferi singur banii din Paypal in contul bancar. procedura este simpla, mergand la transfer >> retragere >>. Transferul este international din contul paypal in contul tau bancar si dureaza 4-5 zile lucratoare.

Daca procesul asta nu s-a facut initial, ei iti bocheaza contul, si te pun sa respecti procedura.
Inca ceva: trebuie sa ai 18 ani impliniti ca sa ai cont de paypal si numele contului de paypal, sa fie identic cu numele contului bancar sau al credit cardului.
S-ar putea sa-ti ceara sa atasezi buletinul sau pasaportul, ca sa confirmi numele si data nasterii.

| Danihdd explică (pentru Violleta2022):

Deci vreau sa vand 2 caini si mi-a pus bani prin iban cu PayPal si a asa a facut ca 75 euro sa îi virez eu la compania de transport ca sa imi deblocheze contul bani e ciudat oricum sper sa nu iau teapa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Danihdd):

Nu am inteles o iota! Cum ti-a pus bani cu IBAN in paypal?

| Danihdd explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu nici eu el asa a zis, sper sa nu fie teapa

| Violleta2022 a răspuns (pentru Danihdd):

Este 100% teapa, fiindca asa ceva nu este posibil!

| Wr3nch a răspuns:

Iti inregistrezi cardul pe paypall si ii tranferi. E isntant dar se percepe 1% din suma ca si comision. Sau poti baga un cont bangar si nu platesti comision dar astepti o zi lucratoare.