| NeymarJr11 a întrebat:

Sal TPU ziceti-mi si mie cum pot sa primesc bani pe card CEC Bank, ( Visa ) i-am dat pinu' dar zice sa-i dau Pinu in ( Ro ) imi cere sa-i dau Codu Iban ce e ala straight face

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Codul IBAN este un cod international al unui cont, format din 24 de caractere alfanumerice (litere si cifre), pentru Romania incepe cu RO, urmeaza doua cifre, apoi 4 litere reprezentand codul bancii, la CEC Bank acestea sunt CECE, etc.
Codul PIN nu se cere si nu se da niciodata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum spanac sa dai pinul bre? ala nu se da la nimeni.

ii dai codul iban ala din multe cifre si litere si numele complet pe care e facut contul, dar NICIODATA nu dai pinul nimanui.