| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat ar fi un salariu pentru un traducator?

Răspuns Câştigător
| kiri11 a răspuns:

Depinde si de limba. Daca sunt traduceri simple de limbaj poti cere un pret de la 20 -35/40 ron/pagina. Daca sunt traduceri profesionale poti ajunge chiar si la 60 ron/pagina. Dar toate astea sunt influentate si de limba de traducere. Sau poti primi oferta din partea angajatorului.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde unde lucrezi. Daca lucrezi in regim propriu si iti faci propria afacere castigi o suma, daca lucrezi atasat pe la vreo ambasada ceva o sa ai si acolo un salariu frumusel, daca lucrezi la xeroxul din colt o sa ai minimul pe economie probabil

| OnuOnulică a răspuns:

In jur de 1800-3000 dar acum depinde si unde lucrezi poti sa castigi si mai mult.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

In jur de 1000 de ron la inceput, depinde si ce limba traduci!
Bafta!winking