| anonim_4396 a întrebat:

Cand am împlinit 18 ani am depus cerere pentru alocație si am bifat să o ridic de la poștă, alocatia a venit doar că s-a produs o eroare si numele nu este complet, gresindu-mi prenumele si îmi spune ca nu îmi pot oferi alocația. Ce pot să fac pentru a remedia sau pot si așa?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cine ti-a gresit prenumele?
In orice caz adreseza-te la Agentia pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau, cu rugamintea de a corecta greseala, dandu-le si
o copie de pe cartea de identitate.