| Elena_Beatrice__AnPJ a întrebat:

Cand faci contul paypal trebuie sa ai bani pe card?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, paypalul iti retrage din contul bancar (sau cardul bancar) o suma standard de $2 ( dolari americani, aprox 10 ron), pe care ei ti-i retrag si-ti trimit un numar de cod in extrasul de cont, ca sa-ti verifice contul bancar.

Dupa ce tu confirmi acel cod primit de la ei, care apare in extrasul de cont al tranzactiei Paypal, ti s ecere sa pui codul in linkul trimis de ei, ca verificarea sa fie completa.
In acel moment Paypal iti confirma ca ti-au verificat contul bancar, ca-i totul legal si corect, si-ti vor pune inapoi cei $2 inapoi in cont si apoi te informeaza ca esti eligibila si ca poti face tranzactii prin Paypal.
Toata procedura asta dureaza cam 1 saptamana.

Daca decizi sa-ti stergi contul bancar sau cardul bancar din paypal, vei trece din nou prin aceste verificari laborioase, facute de paypal.

Dar nu trebuie sa te sperii, fiindca paypalul NU retrage niciodata bani fara ca tu sa nu stii, sau sa nu aprobi cheltuiala, fiind 100% sigur ca Paypal nu face smecherii de acest fel.