| SingleForOne a întrebat:

Când te urci într-un taxi să te conducă undeva, taximetrul începe de la 0 lei sau de la prețul prestabilit, să zicem 2.5 lei/km, cum este în oraș la mine? Am observat la mulți taximetriști că încep taximetrul de la 2.5 lei de pe stop.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista o taxa de pornire, diferita de la localitate la localitate si de la firma la firma si de la aceasta se porneste inregistrarea. La tine o fi de 2, 50 lei.

4 răspunsuri:
| NotNamed a răspuns:

Ar trebui de la 0

| johnnny123 a răspuns:

Orice taxi are taxa de pornire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe de la 1km

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi domnule cu uber și nu îți mai percepe nimeni taxa de pornire.