| Saddest a întrebat:

Care e treaba cu paypal? Vreau sa vand ceva online si ma gandeam sa pun si metoda de plata paypal, daca imi conectez cardul la paypal mi se muta banii din cont/de pe card in paypal? Pot sa retrag banii din paypal pe card? Daca da, atunci cum si care e comisionul daca este unul?

Răspuns Câştigător
| Ana7807820 a răspuns:

PayPal e o aplicatie cu care poti cumpara/ primi bani de oriunde in lumea asta. Daca bagi cardul, banii raman in acel card. Doar daca vrei si dace ti se face un cadou frumusel, vei primi acei bani pe APLICATIE, nu direct pe card.
Tu vrei sa vinzi ceva. Pur si simplu ceri persoanei interesate de obiectul x sa iti achite pe PayPal si gata!
Si da, ca sa scoti banutii de pe PayPal trebuie sa platesti o taxa, 25 de lei cred.