| GiaAlexandra a întrebat:

DAU FUNDA!
Salut TPU. Am o mica intrebare. Am 15 (si jumatate) si vreau sa stiu: DACA imi fac un card de debit (pe care imi pun eu singura banii), pot sa ii si retrag? (Mama mi-a facut un cont in care imi pune alocatia dar spune ca nu pot sa retrag bani de pe acela si eu vreau sa imi vand din arta si sa imi si folosesc banii).
Mi se pare prostesc ca in alte tari, minor fiind, sa poti folosii plata cu (,) cardul de credit propiu si in Romania nu

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alege o banca la care ai acces mai usor, respectiv care este mai aproape de domiciliul tau sau de scoala.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa-ti faci card de debit dar trebuie sa mearga un parinte cu tine. Dupa obtinerea cardului poti sa depui si sa retragi singura banii de pe card.

| GiaAlexandra explică (pentru Ioandelasal):

Dar unde mai exact/la ce banca?

| Ioandelasal a răspuns (pentru GiaAlexandra):

Alege o banca la care ai acces mai usor, respectiv care este mai aproape de domiciliul tau sau de scoala.