| Eduard3140 a întrebat:

Care este suma minima pentru a pune bani la procente? cite procente vin pi luna? la ce banca e mai bine sa pui bani la procente

3 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Decat sa bagi banii la banca eu te sfatuiesc sa i investesti in arta si obiecte de anticariat! ok? sau chiar si in aur!

| johnnny123 a răspuns:

Daca inteleg bine, ceea ce incerci tu sa intrebi este "Care este suma minima pentru a deschide un depozit bancar?"

Aceasta difera de la o banca la alta, de exemplu la ING Bank suma minima necesara pentru deschiderea unui depozit la termen este de 1000 lei si primesti o dobanda cuprinsa intre 4.25% si 5% pe an, in functie de termenul de scadenta.
Deci la 1000 de lei depusi, primesti o dobanda de 42.5 lei pe an, adica 3.5 lei pe luna

Aceste date sunt afisate pe siturile bancilor, nu ai decat se le iei pe rand si sa vezi care iti ofera conditii mai avantajoase.

Si un sfat: daca doresti sa primesti raspunsuri la intrebari, incearca sa le formulezi intr-o forma inteligibila.

| Eduard3140 explică:

Dar posta electronica aveti?