| IonutValeriu a întrebat:

Care sunt pașii pentru a cumpăra crypto-monede? Întai faci 18 ani, apoi iti faci un card la o bancă, apoi? Ce aplicatie folosesti? Cum cumperi?

5 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Prima data alegi un exchange, precum binance, coinbase, kraken, coinmama, etc.
Dupa ce iti faci cont si treci de toate validarile lor, cumperi in acelasi mod in care iti faci cumparaturile online: introduci datele cardului si primesti o crypto pe care ai ales-o inainte. (Mai ai si alte optiuni, dar ca incepator, ajunge)

| Imacerealkiller a răspuns:

Din card virezi banii in aplicatie. Ex de aplicatii: Bitpay/Coinbase/Bit coin wallet/Libertex/Plus 500/Criptonator/Etoro. Cum cumperi: Folosesti butonul de cumparare

| Razvan1205 a răspuns:

Poți cumpăra și cu cash, de pe localbitcoins. Dacă faci rost de card, e simplu, sunt destule exchange-uri. Vezi mai multe detalii: https://criptomonede.info/info/cum-cumperi-bitcoin/

| MihaiOctavian a răspuns:

Salut,

Salut, da pe scurt ai nevoie de un cont bancar, din care sa transferi suma pe care vrei sa o investesti fie pe o platfrma de trading sau de exchange.
Daca te intereseaza o platforma securizata, cu comisione reduse si acces la multe instrumente de tranzactionare recomand Binance.
Las aici un link, care cu care ofera reducere 10% la toate comisionele de tranzactionare efectuate!

https://www.binance.com/en/register?ref=BWRRT7XC

Spor!