| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa un aparat de inghetata din ala micut cu care se vinde inghetata pe strada?

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Un aparat de marime corespunzatoare (nu te poti prezenta cu un ice cream maker de bucatarie), cu dotarile necesare, te costa cam 2000 de euro. Mai trebuie sa calculezi capitalul circulant ( ingrediente, curent), precum si taxele pe care trebuie sa le platesti la primarie (pentru autorizatie si chirie spatiu, tu operand pe spatiul public). La acestea se mai adauga costul unei infintari de SRL, cam 1500 Ron.

| shadow21 a răspuns:

Pai depinde ce aparat si ce calitate are