| Hoteteu_Nicolae_1985 a întrebat:

Cat de rentabile credeti ca sunt vanzarile de garsoniere din zona Popesti Leordeni?
http://www.nemar-rezidential.ro/vanzari/apartamente
Ce parere aveti despre ansamblurile rezidentiale Nemar, din zona de Sud a Capitalei? Ati locui intr-un bloc nou acolo?

Răspuns Câştigător
| Mara a răspuns:

Foarte mare grija la blocurile noi! am un prieten care se ocupa cu contructia de blocuri si imi povesteste despre multe neregularitati foarte periculoase: in primul rand se fura mult la materiale atunci cand se contruieste blocul, astfel siguranta la un cutremur de exemplu este pusa in pericol. Intereseaza te foarte bine inainte sa iti cumperi o casa. Eu mi am luat de curand o garsoniera intr-un bloc vechi din titan, prefer sa stau intr-un bloc mai urat care stiu sigur ca a rezistat in '77 decat sa risc cu blocurile noi. Totusi, poti avea norocul sa gasesti un bloc in regula care sa respecte ce e scris in acte.Mult succes!

1 răspuns:
| Mara a răspuns:

Imi cer scuze ca nu am raspuns exact pe subiect, dar nu stiu mai nimic despre ansamblurile Nemar. Personal, nu as locui in Popesti, mi se pare destul de " la mama naibii" ( scuza mi exprimarea). dar daca ai masina, totul e mult mai simplulaughing