| anonim_4396 a întrebat:

Ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru a ma inscrie in programul ala cu  Prima Casa?

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai un serviciu stabil si sa ai un salariu mare ca sa iti poti permite sa acoperi toate ratele lunare care ti se vor impune de catre banca, apoi restul este foarte usor de rezolvat, trebuie sa nu fi avut pana in prezent un imobil proprietate personala.

| csintalan a răspuns:

Sa nu fii batran(a)

| ellene a răspuns:

Am vazut la stiri un caz, un tanar de 28 ani avea servici stabil cu 3000 ron pe luna si vroia sa isi ia un apartament de 70000 euro ...cam asa. Banca ii oferea doar 40000. Asa ca prima casa e prima coliba sad