| croissant a întrebat:

care este procedura pentru prima casa? Sau ce criterii trebuie sa îndeplinesc. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa fii casatorita sau poate nu dar in mod clar trebuie sa lucrezi de mai mult de 2 ani, si 1 an la acelasi angajator. Daca da mergi la banca.

1 răspuns:
| Sabinne a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi pe la banci, dupa ce iti faci temele in prealabil pe site-urile lor. Au dobanzi diferite, avans diferit, etc. Nu trebuie sa fii casatorita. Poti aduce co-platitor o ruda sau iubitul. Vechimea minima la actualul angajator este de 3 luni, iar in campul muncii, de 1 an. Cel mai bine rascolesti internetul si bancile, in loc sa iti spuna ceilalti dupa ureche. Daca ai o cunostinta care lucreaza la banca, cu atat mai bine. Un exemplu de articol: https://www.romaniatv.net/......09135.html