| PricopCosmin a întrebat:

Ce părere aveți despre firma OTTO Work Force România? Din ce am vazut angajează persoane în Olanda pentru depozite? A lucrat cineva cu ei?

4 răspunsuri:
| MireP a răspuns:

Daca vrei sa mergi in Olanda intra pe Facebook pe grupurile de romani in Olanda, vei primi raspunsuri mai la subiect. Da un search in grup dupa OTTO si vei gasi pareri, din ce vad eu nu sunt prea seriosi si ar trebui evitati.

Asta e din septembrie:
Detalii despre Otto Workforce! Aveti in pozele de Mai jos toate detaliile necesare sa aflati cine este otto workforce in Olanda si cum mint oamenii cu nerusinare! Astept de asemenea in privat dovezii care sa ma ajute sa intentez personal proces impotriva lor cu marturi ale altor oamenii romanii! Aflati in situatie limita in care otto inseala propii angajatii!

| PricopCosmin explică (pentru MireP):

Mulțumesc!

| DeacDana a răspuns:

De 3 săptămâni m-am întors, nu m-au plătit pe o săptămână întreagă de lucru, cică nu le apar orele pe sistem, după 2 săptămâni de dat telefoane, magic așa au apărut orele, dar au zis că acum "on-site" ceva manager sau coordinator, că acolo sunt mai mulți șefi decât muncitori, nu îmi aprobă plata. M-au tratat ca pe un gunoi, am fost hartuita sexual, supraveghetoarea urla după mine prin depozit numele olandezului bătrân care nu-mi dădea pace... In condițiile in care ei știau că logodnicul meu (polonez) a decedat cu câteva (3) săptămâni înainte să încep munca la ei, am intrat în depresie. A fost chemata coordonatoarea de un manager olandez de acolo de la birou. S-au potolit supraveghetoarele dar, au început să mă muncească până mi-i s-au făcut rău. Polonezele aveau de pus 3 produse la banda in cutii, eu 6. Dau un exemplu acum, și era evident. Am sunat, am zis că nu mai suport mental sa mai merg in depozitul respectiv pentru alt fel de bullying acum, a zis că dacă până miercuri seara nu mă sună nimeni să-mi dea alt loc atunci contractul s-a încheiat. Nu m-a sunat nimeni, vineri dimineață am pornit spre Romania, dar ca prin minune a apărut pe aplicație vineri dimineață ture de lucru pentru luni (manevra că să poată să-mi dea amendă de 500 de euro că cică am plecat fara preaviz) in condițiile in care mi-i s-a comunicat o treabă. Era vina mea normal? La cazare, frig, murdărie, gălăgie, nu era calorifer decât "încălzire în pardoseală" erau 19 grade în camera azi-iarna. Mergeam cu bicicleta in ploaie, vânt nu aveam unde sa ne uscam geaca și caciula pe mâine că sa o luam iar de la capăt. As fi vrut să fie vorba de rasism, dar e mai rău. Abuzează și pe unii dintre polonezi. La o colega poloneză a venit și a întrebat-o supraveghetoarea "unde ti-s țâțele?" In condițiile in care ea in Polonia e asistenta medicala și supraveghetoarele știau asta, poloneze și ele și tot și-au permis. Ai grija cu ei pentru că duc oameni doar că să-și ia comisionul de 3000 de euro pe cap de persoană de la E.U. îi țin o perioadă și alții noi că doar alți bani. Aveți grijă mare cu Otto

| Cod25 a răspuns:

Este agenție de angajare nu angajator ia din salariu tău între 40 la sută și 45 la sută descriere, job-urile sunt foarte repetitive, dar si foarte repede de invatat
-feriti-va de agentii, cazarile oferite sunt jegoase si pline de psihopati