| Denes_Dani_2000 a întrebat:

Ce parere aveti despre loto 6/49.si loz in plic? A castigat cineva vreodata?

7 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Merita sa incerci de cateva ori si chiar constant, dar cu sume mici nu sa iti bagi toti banii. Nu stii cand te loveste "norocul" si chiar castigi ceva. Totusi, nu trebuie sa devina o obsesie.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Încearcă. Distrează-te
Mai bine ai încerca la păcănele, acolo ai șanse mai mari. Nu cu sume mari ca devine o obsesie (viciu) și numai poți scăpa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ineys):

Ai mai multe sanse sa mori in drum spre loterie sa iei biletu, decat sa castigi.
Ca sa nu mai zic ca e "facut" jocu.
Ei stiu ce numere se aleg, toate masinariile alea sunt legate intre ele, si stiu ce numere s-au jucat inainte de extragere happy

| StrongHeart a răspuns:

Bunica mea obisnuia sa joace la lotto, cred ca nu e o investitie mare 5 lei pe saptamana, decat sa joci la aparate, ruleta, blackjack..sanse foarte mici daca vrei sa-ti faci damblaua cum s-ar spune.Mereu aceleasi numere poate bubui ceva stiu ca se premiaza si pe 4 numere nu doar pe 6 nu stiu exact.O alternativa ar fi sa joci la pariuri "bombe" cu 2 lei, dar trebuie sa fii la curent cu fotbalu, meciurile sa stii cine joaca cine nu(accidentari, cartonase) ai mai multe optiuni(am prins de cateva ori cote de 100-200 cu 2 lei, dar rar de tot). Sigur poate nu te imbogatesti ca la lotto, dar ai sanse mai mari.Doi la mana, sa fii responsabil ca de la jocurile de noroc poti sa ajungi in sapa de lemn.

| ItachiUchiha69 a răspuns:

Eu unu prefer sa joc la bile, e mai convenabil.
Daca joci la Mozzart la Kino Grecia poți să joci sistem 3 din 6 pe un leu
Dacă îți iese 3 numere iei 3 lei, dacă ies 4 numere 12 lei și tot așa.
Mai e varianta de a juca la pariuri ori la păcănele.
Dar nu arunca sume mari.

| darrio2007 a răspuns:

Eu am castigat. Experienta. Ca sa nu mai cumpar bilete.

| CarcotasulVesel a răspuns:

A fost odata ca niciodata un om care se ruga la D-zeu cu multa intensitate in fiecare zi, uneori chiar ore in sir, sa castige la loto, iar dupa cativa ani de treaba asta, SE DESCHIDE CERUL, si D-zeu urla la ala din toti bojocii: "DUTE BAAAAAA SI IA UN BILET DACA VREI SA CASTIGI" big grin

eu consider ca un 5. 5lei din cand in cand aruncati pe o varianta, merita, dar nu mai mult, si pana acum am castigat de vreo 3 ori... 30 lei big grin