| l0rre a întrebat:

Ce parere aveti despre munca la domiciliu? Adica confectionat plicuri, lipit felicitari etc?

Răspuns Câştigător
| lily1970 a răspuns:

Pe langa ce a spus EUSIATIT care este perfect adevarat (spun asta din propria experienta ) pentru ca am vrut sa mai fac si eu un ban in plus pe langa somajul tehnic, am zis sa trimit la insirat margele sa vad ce iese.
Am trimis la o casuta postala un plic autoadresat, mi-au trimis o hartie (material informativ ), ca sa pot continua a trebuit sa depun o suma la banca, o plata in avans pentru alte hartii tot materiale informative s-au dovedit a fi pe urma mi-au trimis proba de lucru care a constat in cateva margelute minuscule fara ata de insirat (pentru care banuiesc ca asteptau sa-i sun la un nr de tel cu supra taxa daca aveam ceva nelamuriri) si un model pe hartie dupa care trebuia sa insir margelele. O bratara de 20 cm iti ia cam 4-5ore pana o montezi pentru ca seamana cu o zgardana a maramuresencelor cu coltisori pentru care urmeaza sa iei 6 roni dar de 45 cm dupa ce incepi lucru, daca reusesti sa faci una pe zi iti dai seama ce venit ai intr-o luna.
La aceste firme se castiga din naivitatea celor care trimit o groaza de bani pe materialele lor informative nu din produsele vandute, ca oricum renunti la asa munca migaloasa si foarte prost platita.
Sfatul meu este sa nu puneti botul la asa ceva ca din asta nu se castiga.
Te pup.

45 răspunsuri:
| criss:) a răspuns:

Pai, eu consider ca este o munca mai de adolescenti, nu om in toata firea.nu obtii cine stie ce din aceasta meserie, mai mult o faci de placere sau lipsa de ocupatii.intr-adevar,sunt oameni care traiesc din asta dar aceia sunt mai mult fara scoala.plus ca produsele astea nu se vand mereu, ex. doar la ziua indragostitilor, 1 martie, 8 martie si sarbatori din astea.sincera as fi tentata de asa ceva, dar a trecut vacanta.happyaaa...si pentru munca asta iti trebuie imaginatie, nu glumalaughing

| ValentinCN a răspuns:

Eu iti propun sa faci bani seriosi de la calculator.
Detalii aici http://drept-md.com/ecodrive-club-oferim-lucru-la-domiciliu/
Succes

| gossipgirl a răspuns:

Pierdere de timp.

| gloria a răspuns:

Si eu am facut asta... le luam de la o tipografie si faceam cat puteam big grinma plateau cu 500 de lei vechi pe felicitare (asta acum cativa ani)dar cele de 1 martie erau mai greu de facut ca trebuia sa faci si snurul ala si e migaloasa treabalaughinginsa daca venea o prietena pe la mine trecea repede timpul si faceam cate 1000 intr-o orabig grin se merita sa stiihappy

| franck2222 a răspuns:

Este foarte buma as vrea un job ca acesta

| BeHappy_7009 a răspuns:

Asa ca idee este frumos dar crede-ma, rar, foarte rar gasesti firme serioase. te rog din suflet, daca dai de o firma serioasa contacteaza-ma. am o cunostinta cu dizabilitati care ar fi foarte fericita daca ar castiga un ban in plus.
in speranta ca ti-am putut fi de folos, giulia happy

| deup a răspuns:

I0rre tu ai gasit munca la domiciliu? te rog spune-mi si mie daca mai se da jobul vreau si eu. astept raspuns

| jeny a răspuns:

E interesant, e bine sa ai tot felul de activitati, ficare cu ce se pricepe mai bine.eu imi castig bani prin vinderea unor produse cosmetice.si am mai facut si niste cercei din fimo, daca ai rabdare si imaginatie, poti castiga...msi putin ce-i drept

| camora a răspuns:

Este o mare teapa daca o faci pentru altcineva...vei ajunge sa muncesti pe branci pentru alti, asa ca mai bine faci in felul urmator: le platesti avansul care ti-l cer pentru schitele de pungi.iti cumperi apoi tu materiale si faci cat poti de multe (dar pentru tine happy ), apoi daca ai fi gata cu destule pana de martisor, dar cu cel putin o saptamana inainte, cand au o cerere mai mare magazinele de cadouri si nu numai, atunci te duci si le vinzi tu personal stiind deja cat costa una la vanzare (ar fi perfect sa stii si cu cat o cumpara ei, asta o poti afla de la anunturile celor care vand asa ceva in diferite cantitatii. exploateza putin netul). Si astfel muncesti acasa dar scoti banii pentru care ai muncit. nu scot altii bani pe munca ta Bafta

| irinutza_7615 a răspuns:

Este o munca ce iti ofera placere, e ca un hobby dupa parerea mea.

| Tudoran_Elena_1983 a răspuns:

Este un lucru f bun.as fi intereesata sa lucrez la domiciliu sa confectionez plicuri.

| adrianburdu a răspuns:

Nu stiu unde mai gasesti oameni seriosi, care vor sa muncesti pentru. ei!

| caliment a răspuns:

Este o oferta foarte buna dar cum putem face asta? astept mesajul tau

| Stoian_Adriann_1992 a răspuns:

As dori sa lucrez la domiciliu, imi poti da mai multe detalii?

| Alexandra_Elena_Alexandra_1993 a răspuns:

O părere foarte buna