| Munteanu_Rareș_1996 a întrebat:

Ce reprezinta publicul tinta

2 răspunsuri:
| farfuriaverdex a răspuns:

Cand te adresezi prin produsul/serviciul pe care il desfasori unei anume categorii de persoane dupa criterii ca:varsta, sex, locatie etc.

| ale28bz a răspuns:

Publicul ţinta este acela care ar putea fi interesat de ceea ce tu Produci, Vinzi, Oferi. Odată identificat acest public ţintă trebuie să fi foarte atent la tendinţe pentru a răspunde la nevoile şi cerinţele lui. Îţi poţi mări aria publicului ţintă prin diversificarea ofertei.