| Ardey1 a întrebat:

CEL MAI BUN RASPUNS SI CEL MAI EXPLICAT PRIMESTE FUNDA! Cum pot sa imi deschid un amanet auto? Si unde fac actele ( adica daca eu ii dau unui om 5000$ pe masina si el nu imi mai da banii inapoi, cum fac ca masina sa ramana a mea si de unde fac actele astea ) Si ce imi trebuie pentru un amanet si cat costa? Cel mai bun raspuns funda, multumesc

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Păi tu vrei sa te bagi în pâine fără măcar să fii "cuțit"?
Daca nu știi chestii d-astea (și întrebi internetul), cum crezi că le vei și putea aplica corect?
Se mai trezește unu' din când în când că vrea să dezvolte o afacere în timp ce el posedă puține (sau deloc) cunoștințe necesare, ceea ce arată foarte bine că "Vrabia mălai visează".

| Ardey1 explică (pentru LPCTSTR):

Bai frate, eu stiu restul, dar nu stiu unde pot face acele acte. Eu vreau sa stiu unde pot sa fac actele acelea. Intelegi?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Ardey1):

Dar de ce amanet? Nu sunt atâtea?

| Ardey1 explică (pentru LPCTSTR):

In orasul in care locuiesc eu nu stiu de nici un amanet auto cred ca daca imi deschid un amanet voi avea succes, dar vreau sa stiu cum sa fac actele acelea

| Sanziana88 a răspuns:

Https://www.creditamanetauto.ro/intrebari-frecvente/ vezi aici mai multe informatii despre asta.