| robotel a întrebat:

Cu ce pret as putea inchiria un apartament cu doua camere in Bucuresti? PS: as putea gasi ceva la un pret modest? in ce zona? Multumesc!

4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ce inseamna modest? Gasesti in jur de 300 de euro, in berceni, la conditii ok. Gasesti si cu 250 in drumul taberei. anuntul.ro e o sursa buna, eu acolo mi-am gasit ultimele 2 gazde/proprietari.

| Moneyandfame a răspuns:

Militari, Dr taberei, Pantelimon sunt multe zone.Gasesti la 250-300-350.Depinde,trebuie sa cauti. Google stie mai bine.

| DMV a răspuns:

Apartamente decente gasesti si la 250E, dar in zone limitrofe. Pe centru gasesti la 300-350E. Si eu cautam acum o luna, iar pe net, cel mai bun site e www.imobiliare.net.
Vezi cum faci cu plata anticipat. Se poate negocia sa platesti anticipat o luna si daca e neaparat nevoie de garantie se poate plati in mai multe luni. Iar la agentii imobiliari, daca e sa iei prin agentie, poti negocia cu ei sa le platesti lor jumate din pretul platit la agentie sau chiar mai putin.
Multa bafta.

| machupicchu a răspuns:

Depinde de pretentiile tale, exista si posibilitatea unui ap. cf. 2 sau 3 unde chiria este cam 100-125 E, unde si intretinerea are valori mai mici... si alte variante ce se pot gasi la diferite agentii din Bucuresti...primul ap. pe care l-am cumparat a fost un ap.cf.3 cu 2 camere in cartier Vicina-Rahova unde este curat si pot sa-ti spun ca m-am simtit f.bine in el...