| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat e chiria pentru un apartament cu doua camere? (Bucuresti, zona nu neaparat centrala, dar in apropiere de metrou)

10 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Cam 450 de euro, conditii decente.

Anna
| Anna a răspuns:

Daca obtii o chirie prin cunostinte, prieteni, familie s-ar putea sa fie mai ieftin, nu stiu exact care mai e pretul unei chirii( apartament cu 2 camere) dar am cautat pe internet si facand o medie, ajungeau toate intre 450-500 euro.Garsonierele sunt intre 300-350.
http://www.museimobiliare.ro/......ua_camere/
http://www.wall-street.ro/......aderi.html
http://www.anunturiimobiliare.ro/anunturi/inchirieri-apartamente-2-camere/

| psiholoaga a răspuns:

Eu m-am mutat de curand, asa ca am vazut o serie de apartamente. Noi am cautat cu 3 camere; la 400-450 euro gasesti cu 3 camere, decomandat, aproape de metrou. Desigur, trebuie sa cauti, ca vin si unii cu pretentii, dar cu niste jafuri de apartamente. In final, am oscilat intre 2: unul la 2 statii de metrou, cu aer conditionat si semimobilat si unul la 5 min de metrou, la parter, mobilat, dar cu o bucatarie cam mica. L-am ales pe al doilea, corespundea nevoilor noastre. E vizavi de intrarea in parc si e 400 E. M-au sunat cativa si cu 2 camere, cu 300-350 euro. Eu zic sa iti pui anunt pe anuntul.ro si te vor suna o gramada. Eu nu stiam ce sa le mai spun dupa ce imi gasisem, ca ma sunau si la 2 saptamani dupa ce imi pusesem anuntul. Bafta!

| Leea1234 a răspuns:

Mama! ce au crescut chiriile in romania? eu am un apartament cu 4 camere in Valladolid spania si platesc 360 euro. si am conditii destul de bune! si ca sa iti raspund la intrebare: in comuna pantelimon foarte aproape de bucuresti gasesti casa cu 300 -350 euro, conditii bunicele

lolita
| lolita a răspuns:

Soramea plateste 1000 ron.

| ioanaa a răspuns:

Eu am gasit de curand, apartamente frumoase, decente, aproape de metrou, cu pretul intre 300-380 euro. De cand cu criza, si piata imobiliara a avut o decadere si s-au ieftinit chiriile. Intra pe www.anuntul.ro si iti cauti in functie de pret si zona. Multa bafta si sa incepi sa cauti devreme, necesita ceva timp, iar mai incolo, vor mai creste putin preturile pentru ca se stie ca vin studentii.

| MihaiA a răspuns:

Anna ceea ce spui tu la 450 de euro e mult, chiar si pentru conditii decente. Eu zic ca gasesti de la 300 de euro chirie, decenta. La 450 gasesti ceva f bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru 2 camere, de la 300 euroi in sus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu eu unul, 300-350, depinde cum te intelegi
mai jos de 300 nu vrea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai multe deteli poti afla chiar de aici
http://www.imobiliare.ro/bucuresti-ilfov/apartamente