| Raluca591 a întrebat:

Hei TPU, cum ar fi mai rentabil la pret: sa cumpar o casa la curte sau un apartament cu doua camere?(ma refer la un pret mai mic) Si ce zona au preturi mai mici?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde ce oras cauti in concret. Casa e mai scumpa cel putin 100.000€ o zona in conditii apoi te chinui cu sobolanii si insectele sa nu intre in casa, facturi mari si cheltuieli pe masura mai ales gazu te sparge la facturi. In schimb la apartament bloc modern poate costa intre 60.000 - 80.000€ peretii vin cu protectie de sunet sau e distanta mai mare intre apartamente sa nu auzi vecinii de la apartamentul de langa tine sau ala de sus cum merge nevastasa cu tocurile in casa. Facturi mai mici, mai usor de intretinut si practic, cu garaj subteran daca exista pret cam 5000€ costa. Personal sant multumit la 92mp cu garaj subteran bloc construit in 2020. Mai am 4 ani sa scap de rate dau 1200€ pe luna.

| mgtow a răspuns:

& daca vrei ieftin cauta agentie imobiliara sa iti gaseasca ceva in 40 000 eur posibil cartier tiganesc, cu apartament carpit, defecte, rugina, probleme cu vecinii se mai intampla varianta aia dar nu ar fi cazul sa aberam asa mult.

| Andrei200202 a răspuns (pentru mgtow):

Depinde de oraș, pentru un apartament cu 2 camere 40.000 de euro, si cum spui tu, carpit, defect e mult de tot. Ala ar trebui sa fie la jumatate de preț.

| mgtow a răspuns (pentru Andrei200202):

laughing mult pentru un sarman cu 300€ salariu da. Dar si pentru ala e un pret decent. Blocuri vechi si cine stie ce oameni stau pe acolo. prin europa gasesti de la 100.000€ in sus acolo stai morcovit 25 de ani cu banca

| Andrei200202 a răspuns (pentru mgtow):

Bill Gates, tu esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MGTOW abereaza la sume, Depinde de ORAS, insa aparatamentulele cu 2 camere sunt de regula mai Ieftine decat casele cu curte. La fel si intretinerea cu putin.