| DJVASILEilfov a întrebat:

Cu ocazia reduceri numarului de programe factura la serviciul de televiziune
Boom satelit sa dublat ce parere aveti despre asta astia ne obliga sa platim mai mult fara voia noastra se poate face ceva?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singura posibilitate este sa renunti la serviciile lor, deoarece au schimbat conditiile contractuale fara acordul abonatului. Citeste contractul cu atentie, ar trebui sa fie trecute conditiile de reziliere din motive imputabile furnizorului. Daca nu sunt trecute aceste conditii poti sa le trimiti o scrisoare, cu confirmare de primire, prin care le transmiti ca renunti la contract pe motivul de mai sus. Numai bine!