| Bquna a întrebat:

Cum fac rost de un card de credit? M-am angajat acum o lună și am primit primul meu salariu pe un card normal, de la o bancă. Aș vrea și un card de credit deoarece am auzit că poți cumpăra in rate electrocasnice cu el sau televizoare, etc.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cardul de credit se acorda numai unui angajat permanet cu cel putin 1 an vechime, fiindca este legat de un credit bancar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la orice banca si vezi ce oferte au. Cred ca o sa ai nevoie de minim 3-6 luni lucrate sa te califici pentru asa ceva.

| sierra1 a răspuns:

Spune-le să iți activeze opțiunea de descoperit de cont!

| haileewatson a răspuns:

La orice banca.

| Cristi9997 a răspuns:

Vor sa te ademeneasca sa cumperi ceva ce nu ti poti permite ca dupa sa te mance la dobândã/daca nu platesti la timp.
Iti poti face da foloseste-l doar pentru cumparaturi si ii muti de pe un card pe altul, asta o sa te ajute daca vrei sa ti scoti din banca in timp sume maricele. Vor avea incredere in tine daca ai istoric bun.