| MissYoana a întrebat:

Cum pot face bani rapid daca sunt minora?

Răspuns Câştigător
| kati3mary a răspuns:

Poti gasi, la unele fast-food-uri din orasul tau loc de munca la spalatul vaselor. Stiu ca nu suna prea tentant, dar se plateste destul de dragut ( gen 40 lei pe ora, eu zic ca e de-ajuns daca ai nevoie de bani de buzunar rapid).
Ai putea si sa te apuci de chestii home-made daca te pricepi, cum ar fi bijuterii sau goblenuri, si sa le vinzi pe net. Sau, sunt unele firme care angajeaza persoane sa imparta flyere pe strada.
Nu stiu ce sa iti mai propun; zic doar ca e foarte greu sa gasesti ceva de facut daca nu esti major (vorbesc din propria experienta, am 16 ani).
Dar merita sa incerci. Good luck! happy

1 răspuns:
| raMLesS a răspuns:

Faci un videoclip fain, il pui pe youtube. dupa ce ai pus video-ul intra pe urmatorul link pentru a putea incasa bani seteaza si tu cum seteaza ala :https://www.youtube.com/watch?v=RSpGwNg0whAPe youtube la fiecare 10.000 vizionari faci undeva la 5$ - 10$.Va trebuii sa ai cel putini 1, 500 de abonati la canalul tau youtubecel putin 1, 500 de vizionari la video-urile talecel putin 15, 000 de vizionari ale canaluluiIn cazul in care iti propui sa faci bani pe YouTube ti-as sugera sa dublezi aceste numere pentru a fi sigur ca aplicatia ta nu va fi respinsa. Nu incerca sa aplici sa faci bani pe Youtube inainte sa intrunesti aceste conditii deoarece cererea ta va fi respinsa. Poti vedea mai multe detalii pe urmatorul site : http://metodabanii.blogspot.ro/2013/10/cum-castigi-bani-cu-youtube.html

Sper ca te-am ajutat Yoana, succes;)