| CoSoOoop a întrebat:

Cum pot plăti pe Amazon?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Pe amazon platesti cum cere vinzatoru.Cind vrei sa cumperi ceva ala care vinde spune cum poti plati, adica ce carduri accepta si cum.

| tpuuser999 a răspuns:

Din cate stiu eu, Amazonul nu prea e prietenos cu Romania, ai avea mai multe sanse cu Ebay, Banggood sau Alibaba. Dar daca vrei sa platesti un site dubios, eu cred ca cel mai bine e sa faci asta cu Paypal. Iti faci cont la ei, nu iti setezi niciun card (faci donatie catre contul Paypal ca sa-ti pui bani in el) si intotdeauna pui cat ai nevoie sau tii minimul necesar in acel cont, sa nu fie dezastru daca e spart. Paypal e destul de prietenos in caz de tepe si in majoritatea cazurilor iti returneaza banii cand faci plangere.