| Chiojdoiu_Jorge_1987 a întrebat:

Cum pot sa fac bani la țară? Am 12 ani și stau cu bunicii. Chestiile gen "Plimbă câini" sau "Lucrează la vecini" nu merg. Nici nu prea am lucruri de vândut.

5 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

La vârsta ta, doar împărțitul pliantelor/ziarelor te poate ajuta.

| sierra1 a răspuns:

Incearcă la bunicu/bunica/mătușa...

| M1989 a răspuns:

La 12 ani deja te preocupa bani. Pune mana pe carte si ai sa faci bani dupa ce termini minim liceul. Este greu fara bani. Dar banul iti ia mintile.

| Alexandrionelu a răspuns:

De ce nu? La 12 ani poți sa muncești la rude sau vecini, pentru niște bani de buzunar. Nu excesiv, bineînțeles, pentru ca totuși ai 12 ani, dar ii poți ajuta la muncile din gradina, de exemplu.

| mirceakitsune a răspuns:

Lucreaza pentru vecinii, e singura metoda